Mor Cüppeli Büyücü Çiçek

Herbalist Ayşegül Savaş
Çiçeklerden Gelen Şifa

Bedenin iki yönü…

Bilim bize insan vücudunun bir kısmının fiziksel maddenin diğer bir kısmınınsa enerji meselesi olduğunu öğretir. Bu nedenle optimum sağlık ve zindeliğe sahip olmak için her iki yönümüzü de ele almalıyız.

Koku bize maneviyat kapılarını aralar, limbik sistemini uyararak hipotalamusla bağlantıya geçer. Aynı şekilde renk de bizlerde göz foto reseptörler ışığı elektriksel dürtülere dönüştürür bu da yine hipotalamusu etkiler. Her iki terapi biçimi de keskin bir şekilde hipotalamusu etkiler yani otonom sinir sisteminin işlevini düzenleyen duygusal tepkimeler; acı,zevk,kavga,korkular gibi…

Peki duyguları kim yönetir?

Kim karar verir onların acı çekmesine ya da keyif almasına?

Her benzersiz ruhun bir enerji titreşimi, bir harmonyası, bir balansı vardır. Evrimsel bütünlüğün BİR olmanın, birbirine eşsiz benzerliğin döngüsüne dikkatli bakıldığında, Çiçek enerjileri her familya gurubuna göre ruhsal değişiklikler gösterir. Alp dağlarının eteklerinde yetişen bir Nane çiçeği ile yaşanan yenilenme, coşku ve yüksek enerji kaydedilebilir ya da bir Afrika papatyası ile zihnin duygulara yaşattığı ızdırap dindirilebilir.

Evrende koşulsuz sevginin ve kabullenişin büyük değişimleri vardır,bizler bu olağanüstü kabullenişi bir türlü göremeyiz. Ancak enerji dalga boyutumuza farklı bir enerji dalgası çarptığında uyanırız. Tıpkı okyanusun ortasında uyuya kalan bir gemiye iri ve güçlü bir dalganın çarpması gibi. Bazen şiddetli travmalar, korkular, kayıplar ve yalnızlaşmalar dolu üzerimize çarpan büyük dalgalar,yaşam dalgaları…

Travmalar ruh ve bedeni birbirinden ayırabilir,bu ani kopuş dünyevi gerçekle,ruhani dünya arasında sıkışıp kalan enerji boyutuna oturur.Ruh bu duruma tamamen hissiyatsızdır, zihin ağır travmanın karesini izletir tekrar tekrar.

Düşünme ve irade arasında ki denge,duygu yoluyla korunur. Beden kendini sağ ve solun dengesi ile korur, ayakta kalmanın temeli,dengeli duruştan geçer değil mi? Duygular ise hüsrana uğradığında ya da sevgisiz hissedildiğinde makaradan boşaltılmışcasına denge kayıpları başlar. Düşünce gücünüz sizi ele geçirir,uykusuz, zihin ıvır zıvırlarıyla dolu geceler başlar. Denge yitimi enerji balansını bozar, hızla yükselip,hızla düşüşler yaşarsınız. Zayıflayan irade, yorgun beden, kafası karışmış zihin hızla yaşam kalitesini düşürür, derin bir kuyuya doğru iniş başlar. Bunun adına depresyon diyorlar, içinden çıkmak için bir yardım eli şart olan dengesiz dönem.

Frenged Violet (Saçaklı Menekşe Şifa Anne)

Mor cüppeli büyücü çiçeği (frenged violet flower); Ana şok veya travma, bedenin ve auranın uyumsuzluğa yol açmasına neden olabilir; bu nedenle, vücutta panik, nefes darlığı veya sadece rahatsızlık hissi gibi dengesizliklere neden olabilir. Bazen auradaki yırtıklar veya delikler de yaratılabilir. Ona bu ismi Antik Medeniyetler vermişti, O girdiği tüm enerji alnını hızla negatif enerjilerden korur, yapışıp kalan durağan enerji toplanmalarını çözer,dağıtır.

Mor Pelerini ile Sarı renkte ki optik çiçek gözü ile Büyücü Çiçek adı şifa eli ile dokunduğu her acıyı onarır. Neyin doğru neyin yanlış gittiğini anlamanıza yardım eder. Mor pelerinli bir büyücüye benzetilen arketipinde, yüksek iyileştirici ismi ile anılır.

Bu muhteşem çiçek, Avustralya’nın Alp bölgesinde yetişir. Bir açıdan bakıldığında, bir ‘fleur-de-lis’ görünümündedir. Öz, herhangi bir karışıklığı veya yanlış bilgiyi keserek kişinin kendi manevi gerçeğine ulaşmak içindir. ‘kanalize edilmiş iletilerdeki’ doğruluk seviyesini ayırt etmenize yardımcı olmak. Çiçek ters yöne bakıldığında, üçüncü gözdeki sarı organlarındaki vurgulanan mor cüppelerdeki bir keşişi andırıyor.

Ameliyat, sevilen birinin kaybı, kötü haber veya kaza gibi olaylarla şok yaşanabilir. Şok titreşimleri vücutta ve aurada uzun süre kalabilir. Saçaklı Menekşe esası, olayların ne kadar zaman önce gerçekleştiğine bakılmaksızın, bedeni restore etmeye ve yeniden hizalamaya yardımcı olacaktır.

Peki ya manevi gerçeğimiz ona ne olacak?

Manevi gerçeği korumak ; geçmiş yaşamlardan gelen hediyelere erişim sağlamak mümkün müdür?

Tüm enerji alanını onarm,hasarları tamir edebilmek mümkün müdür?
Saçaklı Menekşe Çiçeği özü ,Dışarıdan gelen etkilerden korur, böylece başka kaynaklı enerjilerden, veya varlıklardan etkilenmeden yüksek benlik hakkında bilgi alabilir. Ruhu ruhun içinde tutar. Angelsword ile çalışmadan önce, saçaklı Menekşe ile aurayı iyileştirmek için bir süre çalışmak yararlı olabilir. Saçaklı Menekşe belirli Aura hasarı alanlarını onarmak için çalıştığında, Angelsword şifa anne, bir bütün olarak enerji alanları üzerinde çalışır. Bu kesinlikle çok güçlü bir Öz ve bir kez daha Yeni Özlerin yaşamlarımızın daha yüksek ruhsal yönlerini ele alma eğilimini yansıtan bir öz.

Saçaklı Menekşe kızdan sevgiler…

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım
2

CEVAP VER