Zambak Demek Kadın Demek

Herbalist Ayşegül Savaş
Çiçeklerden Gelen Şifa

Kadınsı bir meşale gibi Zambak çiçeği, onu elinde taşıyan denge ve uyum yeteneklerini yeniliyor, içinde ki kadın enerjisini yeniliyor.

Bir kadın enerjisi için yaratılmış özel çiçek; Dişil enerjiyi aktive eden, naif ve hassas kişiliği ile bizi dengeleyen Zambak Çiçeği. Denge hepimize verilmiş, içimizde duran bir hediye. Onu yitirdiğimizde, gece ile gündüz, sıcak ile soğuk arasında fark kalmaz. Zaten hayat da bir önem taşımayınca, değerler kaybolunca evrenle olan uyum bozulur. Tüm Çiçek terapilerinde ki temel bakış açısı denge ve uyum üzerine kuruludur. Tüm gayretlerimiz, dengeli olabilmek ve kalabilmeyi öğrenmek içindir. Çiçekler denge annelerdir. Çiçek florasının en güçlü denge annesi Zambak Çiçek familyasıdır. Kadın için ikinci çakra alanı ve kök çakra fazı gibidir.

Eğer içinizde ki dişi enerjiyi kaybettiğinizi fazla maskülen olmaya başladığınızı, tek başına yaşamanın tüm sorumluluklarını üzerine almanın yükleri ile ezilmiş hissediyorsanız. Yaşamım mücadele içinde geçti, kadın olduğumu hissedemedim diyenlerdenseniz Lily şifa anne derim.

Erkek çocuk gibi yetiştirilmiş, ağaçlardan inmeden büyüyen kadınlardansanız Zambak size kadınlığınızı hatırlatır, bu korku nedir bilmeyen kadınlar, bu yüzden de bazen bir erkek için fazla sinir bozucu oranda maskülen olabiliyorlar. Zambak denge annedir.

Karasızlık ya da geçmişte yaşanmış olumsuz deneyimlerin etkisinden bir türlü çıkamıyorsanız bu durum sizin korkunuz olmuşsa, Lily’nin iyileştirici gücü ile dişil enerjinin nasıl aktive olduğunu fark edebilirsiniz. 3-4 Haftalık kullanım kürleri ile menopoz, ağrılı adet dönemi kolay sistit ve üşütme problemlerinden sorunlu iseniz, düzenli kullanım ister.

Özellikle Calla Lily, içimizde ki dişil ve eril enerjiyi dengeleme konusunda ustadır. Cinsellik hakkında ki ön yargıları, korku ve kaygıları ortadan kaldırıp, sorunsuz hale getirir. Tıger Lily ise bilmediğimiz yeteneklerimiz için teşvik edici, kışkırtıcı bir enerjiye sahiptir. Doğum sonrası ruhsal sağlığı geliştirmede, yüksek benlik ile olan temaslarda uyumlayıcı, dengeleyicidir.

Birçok kadının en büyük sıkıntılarından biri de kararsız olmak ya da kararsız kalmaktır. Hiçbir fikrinizin olmaması sizin hayal ve yaratıcı yönünüzü kapatmanız, cesaret yitiminizin olmasına sebep yaşanmışlıklardır. Kirli ve tozlu bir yerlerde biriken bu negatif enerjiler, yenilenen olaylar, durum ya da kişiler ile hortlar. Su üzerine yeniden çıkan endişeler, ataklar yaşatabilir. Kronikleşmemesi için değişime, dengeye ve sakinliğe gerek vardır.

Zambak Çiçeğinin enerjisine beklerim…

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım

CEVAP VER