Gorse Çiçeklerinin ve Sarı Rengin Titreşimi İle İyileşme

Herbalist Ayşegül Savaş
Çiçeklerden Gelen Şifa

Nerede karanlık bir yer görsem ya da ne zaman aklıma kapkara bir düşünce otursa,
ışıkları açmak için uzanan ellerimden Gorse çiçekleri savrulur karanlığın içine.
Pırıl pırıl aydınlık güneşin SARI yüzünü hissetmek umut kapılarımı aralar.
İçimde ki derin, kara kasveti süpürüp siler.
Umutsuzca içimde birikenler,dışarıya bir patlakmış gibi akarken, Gorse kollarında
şefkat dolu bir anneye döner.
İçimi ısıtır sıcacık yüzü ile,kokusu ile zihnimin kapılarını açar
ve cesaret dolu adımlar attırır yeni bene.
Gorse Çiçeğinden size …

Renkler bizi nasıl etkiler?

Renk, ruhun dillerinden biridir, sadece ilham veren veya meditatif tablolara bakın.
Ruh halimizi ve duygularımızı etkilerler. Onların refah veya kolaylık duygumuz üzerinde etkisi var. Bazı renkleri kullanmak ve kullanmaktan kaçınmak, kendini ifade etmenin bir yoludur; kişiliğimize ışık tutuyor.

Renkler algı tarzımızı etkiler (açık renkler bir mekanı büyük gösterir, koyu bir renkle boyandığında yüksek bir tavan daha az görünür, vb.)

Renklerin bilinçaltımız tarafından hemen tanınan sembolik bir anlamı vardır. Tüm renklerin tüm insanlar ve tüm kültürler için aynı anlama gelmediği söylenmelidir. Vücudumuzdaki enerji akışını ve miktarını etkilerler.

Renkler biyolojik çekicilik ve cinsel mevcudiyet hakkında bir şeyler söylüyor

Gökkuşağının renkleri içinde titreşimi en güçlü,yaşam kaynağıımız Güneş’in güleç yüzünü taşıyan SARI rengin ve onun çiçeği GORSE’nin gücünden ve 3.Çakra enerjisinden söz etmek istiyorum bu yazımda. Yaşamda ki kararlılıklarımız,cesaret ve umut kaynağımız 3.Çakra enerjisi,eterik bedenin taşıyıcısı bir renk olarak da kabul edilir. Renklerin titreşim güçleri,kırılma,parlama,emme ve yutma gibi özellikleri ile donanmış evrenin harika rengidir SARI. Yaşama dair umutlarınızı kaybettiğinizde,terk edilmiş enerji odalarını bu renkle tekrar aktive edebiliriz.

İyileştirici özellikler: Sarı, sinirleri ve zihni güçlendirir. Zihinsel ilham uyandırmaya yardımcı olur ve daha yüksek zihniyeti teşvik eder. Bu nedenle, sinir veya sinirle ilgili durumlar veya rahatsızlıklar için mükemmel bir renktir. Aynı zamanda kaslara enerji verir. Koyu sarı, sinirlerdeki ağrıları yatıştırır (çekim ağrıları) Sarı Gorse çiçeği; mide, karaciğer ve bağırsak koşulları için kullanılabilir. Sindirim ve asimilasyon ve dışkı hızlandırır.

Cildin gözeneklerine yardımcı olur ve yara izinin iyileşmesine yardımcı olur. Sarı renk ve Sarı Gorse çiçekleri, pleksus veya psişik merkez ile bağlantı kurar ve onları uyarır. Psişik tükenmişlik veya psişikle ilgili diğer durumlar veya rahatsızlıklar için kullanılabilir. Depresyonda ve melankolik insanları harekete geçirir ve neşelendirir. Yaşam için şehvet verir.

Ezoterik / büyülü: Elementel hava. seyahat, bilgi ve magick için Tanrılara yaklaşma titreşimi. Yaşam gücü, canlılık, değişim, ilerleme, temas, iletişim, ticaret, ticaret, güven, neşe, neşe, öğrenme, bilgi, zihinsel açıklık, konsantrasyon, ezberleme, testler, konuşma ve yazma, seyahat etme, onaylama, görselleştirme ile ikna etmek. Güneşin rengi, yaşam gücü, canlılık, canlılık ve enerji. Neşeliliğin rengi, merak, değişim, esneklik, ilerleme, eğlence, seyahat ve iletişim yoluyla iletişim, öğrenme ve pratik bilgiler. Yazma ve konuşma hissi.

Pozitif duyum: Zihinsel çeviklik, hoşgörülü, geniş görüşlü,kararlı ve cesur.

Negatif duyum: Alaycı, unutkan, düşük algılama, yaşama bakış olarak sert, utanç duygusu yoğun, kararsız ve gergin.

Mars ve Güneşin yanıbaşında var olan GORSE çiçekleri atmayı unuttuğunuz kahkahaları geri getirir. Kokusu olağan üstü özeldir,çobanlar onu gördükleri yere konumlanırlar çünkü onun olduğu yerde mutlaka GÜNEŞ vardır. Çiçek Terapinin kurucu sistem babası Edward Bach bakın GORSE çiçekleri için ne demiş ;

“O,tünelin en sonunda ki ışıktır…”

Sarıyı ve Gorse çiçeklerini aşırı kullanmaktan kaçının çünkü sindirim sağlığını engelleyebilir ve mide problemlerine ve uykusuzluğa neden olabilir. Her şeyin azı karar, çoğu zarar sözünü unutmamak üzere…

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım
11

CEVAP VER