Çiçeğin Ruhu İle İyileşmek

Herbalist Ayşegül Savaş
Çiçeklerden Gelen Şifa

Her bitki türü dünyada enerjik özelliklere, bilgeliğe, deneyime, amaca ve ruhsal göreve sahiptir. Hepsi gezegensel evrime kendi bireysel yollarıyla girer ve bazılarının insanlıkla çalışmasında belirli amaçları vardır. Bitki ruhları, bir türün elementel yapısı, kollektif bilinci ve titreşimsel nitelikleridir. Her bitki ruhu, insanoğlu olarak sahip olduğumuz zorluklarla benzersiz bir şekilde uyum sağlayan belirli özellikler sunar.

Bitki Krallığı gezegenimizde insanlardan çok önce vardı. Bitkiler, kendi biyokimyasal gereksinimlerini ve özelliklerini güncelleyerek iklimsel ve çevresel değişikliklere uyum sağlamayı öğrenmemizin önünde örnekler. Bu konuda bize sunacak çok şeyleri var bize daha eski ve esnek Dünya Ana perspektifinden evrimsel olasılıkları ve yöntemleri enerjik ve bilinçli olarak öğretmek için eşsiz niteliklere sahipler. Geçmişte atalarımız, dedelerimiz, doğaya daha yakın yaşadıkları için genellikle bitkilerin gerçek armağanlarını ayırt edebildiler.

Çiçek özleri, İnkalar, Keltler, Persler, Avustralyalı Aborijinler ve Tibet Budistleri de dahil olmak üzere birçok yerli kültürün bilinen eski bir şifa yöntemidir. Onların kullanımı 15. yüzyıl simya metinleri ve 16. yüzyıl şifacı Paracelsus’a kadar izlenmiştir. Modern bir gün kullanımı, 1930’larda İngilizce bir fizikçi olan Dr. Edward Bach tarafından öncülük edildi. Geliştirdiği Bach Çiçek Çare özleri hala yaygın olarak kullanılmaktadır. 1970 yıllarında başta ABD, İngiltere ve Avustralya olmak üzere, çiçek özlerine ilgi duyulan büyük bir uluslararası canlanma oldu. O zamandan beri titreşimsel özler dünya çapında katlanarak büyüdü.

Çiçek hem kimyası ile hem de simyası ile farklı kullanım alanlarında hayatımıza giriyor girmeye de devam edecek. Güneş ışığının (ya da ayın ya da yıldız ışığının) potansiyeli, kuvvetlendirme sürecindeki güç kaynağı, simya geleneğine bağlı olduğu inancıdır. Bu gezegensel güç kaynakları, esasen canlı bitkilerin enerjilerini açığa çıkarmak için en doğal ve güçlü enerjilerdir. Güneş infüzyon yönteminin kullanılması mümkün veya mümkün olmadığında bile, tüm özler kaynaklarının yaşam döngüleri sırasında toplanan güneş ve ay enerjilerinin damgasını içerir.

Çiçek özleri, aromaterapide kullanılan uçucu yağlardan tamamen farklıdır. Uçucu yağlar deneyimlemek, iyileştirici etkiler sunmak ve terapötik olarak kullanıldığında enerjik faydalar sunabilmek için harikadır. Bununla birlikte bunlar sadece titreşimsel maddeler değildir. Çiçek ve diğer titreşimsel esanslardan farklı olarak, güçlü biyokimyasal parçacıklar içerirler. Oysa tüm çiçek özleri, tamamen doğal maddelerdir ve kullanımı tamamen son derece güvenlidir, çünkü hiçbir biyokimyasal bileşen içermeyen, tamamen titreşimseldirler; Kimyasal olarak analiz edildiğinde sadece saf su ve koruyucu içerdikleri tespit edilir. Enerji seviyesinde, kaynaklarının tüm titreşim modelini somutlaştıran holografiktirler. Enerji sistemlerimize bilinçli bir şekilde emdiklerinde, ince derinlikli şifa nitelikleri olan tüm alemleri ince enerjili bedenlerimize aktarırlar ve bizi uyumlu titreşimleriyle aşılarlar.

Edward Bach’ın Toplanan Yazıları’nda yayınlanan bir mektup, eserin içinde daha fazla iş yapılmasına yönelik tutumuyla ilgili bize bir fikir veriyor. Muhtemelen 29 Ekim 1933’te gönderilen The Naturopathic Journal’a gönderilen bir mektupta “Astroloji konusunda temkinli davranıyorum ve bu yüzden ilk On iki Şifacı’da belirtileri ve ayları bıraktım.” demiştir.

Çiçeğin yani bitkinin ruhu iyileştirme yoluyla, şunları yapabiliriz:

 • Enerji sistemlerimizin çakralarını, organlarını ve diğer yönlerini açmak, güçlendirmek ve dengelemek
 • Stres ve gerginlik dönemlerinde kalp, zihin, ruh ve ruhu sakinleştirici ve yatıştırıcı
  travma, yaralanma, hastalık ya da yaşamdaki sürekli güçlüklerden kaynaklanan hayati güçleri geri yüklemek
 • Enerji alanına yakalanmış veya gömülü yabancı veya misafirperver olmayan izleri ve varlıkları serbest bırakmak
 • Ruhunu yenileyin ve ruhsal yetersiz beslenmeyi bir mücadele dönemi veya acı verici bir kayıptan sonra ele alın
 • Depresyon, korku, ilişki sorunları, uyuşukluk, fogginess, kararsızlık, güvensizlik rahatlatmak
 • Ruh geri dönüşlerine, zihin / beden / ruh kompleksinin bütünleşmesine, kişisel gücün uygulanmasına aracılık eder.
 • Öz kimliğimizi netleştirmemize, öz farkındalığı derinleştirmemize ve gerçek doğamızı güçlendirmemize yardımcı olun
 • Daha bilinçli, aktif, özgüvenli, içgüdüsel olarak yaşamlarımızla meşgul olma yeteneğimizi geliştirin
 • Yaşam amacımızı, ruh misyonumuzu ve kişisel kaderimizi bilme ve yerine getirme kapasitemizi destekleyin.

Homeopatik Çiçek Şifa Annelerle tanışmanız dileğimle…

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım
2

CEVAP VER