Ak Yıldız Çiçekleri (Star Of Bethelehem)

Herbalist Ayşegül Savaş
Çiçeklerden Gelen Şifa

Onlar Likya coğrafyasının belkide en güçlü çiçekleridir. Tükürük otu olarak da bilinir, soğanı güçlü bir şifa kaynağıdır. Beyaz renkte ki güçlü Yıldız biçiminde ki çiçekleri ile maneviyat kapılarının elçileridir. Yaprakları salata olarak kullanılırken soğanı tıbbi amaçlı kullanılır. İlgili alan Fitoterapi’dir. Homeopatik Çiçek özü olarak kullanımı da Bach Çiçek Terapisinde güçlü bir remedy (çare) olarak bilinir. Sadece çiçek özü kullanılır.

Bach Çiçek Terapisinin güçlü çiçek özlerinden biridir, Star of Bethlehem çiçekleri olarak bilinir. Kriz ve atak zamanlarının şifa annesidir. Bach Acil Durum Çiçeklerinden biridir. Beklenmeyen, istenmeyen olayların ani şoklarını atlatmamıza destek olur. Ani bir telefon ile gelen şok edeci negatif olayların bizde yarattığı travmaları engeller. Kontrollü ve sakin kalmamızı sağlar. Elbette ki Homeopatik kullanımdan söz etmekteyim. İçilebilir özel kürler içinde kullanılırken, tek başına da kullanılabilecek kadar güçlü bir çiçektir.

Umutsuz ve kendimizi çaresiz hissettiğimiz zamanlarda yanı başımızda şifa annedir. Bach onları, üzüntü ve kederlerimizin şifa anneleri olarak tanımlar. Psikosomatik rahatsızlıklarda, etkin çözücü ve gevşetici etkisi vardır.

Hiçbirimizin travmatik olaylara karşı bir savunma mekanizması yoktur, çünkü hiçbirimiz travmatik olaylardan etkilenmeye karşı bir bağışıklık geliştiremeyiz. Travmatik olan ani ve şok edici bir zaman diliminde bizi yakalar, önceden bilemediğimiz bu şok edici haber, olay ya da durumlar, üzerimizde derin negatif enerji blokajları oluşturur. Hiç beklemediği bir anda eşini kaybeden ve ölüm olgusu içinde kendini çaresiz hisseden bir travmatik durum oluşur.

İşte Ak yıldız (star of bethlehem) çiçekleri bu travmatik anın şifa annesidir. Onun 7-8 damlası ile bir kaç dakika içinde sizi şoktan çıkaran ve soğuk kanlı tabirine dönüştüren güçlü titreşimleri vardır. Avrupa’da bir çok Çiçek Terapisti yeni doğan bebeklere bu çiçeğin özü ile merhaba diyerek onların dünyaya geliş şoklarına, travmalarına merhem olabilmektedir. Bebeğin dünyaya olan uyumunu daha huzurlu sağlar, özellikle kolik adını verdiğimiz (ağlama sendromu) durumlarda daha da kesin sonuçları ile annelerin ve bebeklerinin destekçisi olmuştur.

Ölüm kavramı hepimiz için atlatılması oldukça zor bir süreçtir. Onun getirdiği ani durum ve üzerimizde ki ağır travması geçmek bilmez. Birçok insan, ölümün getirdiği neticeleri yaşamlarında ki değişim süreçlerinde büyük sarsıntılar oluşturduğunu iyi bilirler. Bu ağır ve büyük deneyim hemen hemen hepimizin evinden bir kez geçmiştir. İşte Ak yıldız çiçekleri ölüm acısına şifa anne olurlar. Aşırı umutsuz olan hallerimizi uyumlar ve yaşama karşı daha esnek ve değişimleri olgunluk ve erdemle karşılamamıza destek olurlar.

Şifa Olsun…

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım
1

CEVAP VER