Ağrıların Şifa Anneleri; Çiçekler

Herbalist Ayşegül Savaş
Çiçeklerden Gelen Şifa

Ruh mutsuz ve depresif olunca dünyanın en güzel noktasına da gitseniz bir şey değişmez. Siz tatilde bile, sizi dönüşte bekleyen sorunları düşünürsünüz. Aşırı düşünme zihni yorar, uykusuz bırakır. Mutluluk hormonu düzenli salgılanamaz, denge kayıpları, duygu durum bozukluklarını tatil döneminde bile yaşayabilirsiniz.

Yaz boyunca üzerinde çalıştığım danışanlarımın ortak bir sorunları vardı; o da, bağışıklık sistemlerinin ve enerjilerinin tükenmiş olmasıydı. Bir gurup yüzünü denizin açık sularına çevirmiş olan bu tatilciler, tüm streslerinden denizin enerjisi ile kurtulmaya çalışıyor gibilerdi. Şuursuzca denizin sınırlarını seyreden gözler, tuzlu deniz suyunun içinde olmaktan ve bu an’ın hiç bitmesini istemeyenlerin huzurlu bakışları. Akşam deniz zamanı bitince yine stres yine çalan telefonlar, gelen mesajlar. Sorunlar öylesine koynumuzda ki, bir şişe alkolde patlak vermeye hazır bir ateş topu gibi. Öfke derinlerde ki stresin içinde saklı minik bir canavar. Güçlenince ortaya çıkarak saldırmaya başlayacak.

Kas ve eklem ağrılı bölgeler sinyaller gönderir, sorunlu Çakra enerji alanında kayıplar, blokajların uyarılarıdır bu ağrılar. Depresif ruh hali bağışıklık sisteminin çökmesine neden olur, hastalıklar, alerjiler bu dönemde yükselir. Yaydığımız titreşimler sanki tüm olumsuz olayları üzerine mıknatıs gibi çekiyordur. Yaydığımız yüksek gerilim frekansı etrafımızı sarsar. Mutsuzluğumuz devleşir, içimizde ki sorunlar yüzümüzde parlar. Fagus sylvatica adında ki Çiçek özütünün işi ise işte tam bu sorunla çalışmaktır. Benzer titreşimler suyun hafızasında birleşir, mühürlenir ve homeopatik kür haline gelir. Sorunlu boyun ve omuz ağrılarında, kronik burun polipleri gibi sıkıntılı konularda şifa annedir.

Burun mukozasının onarımı ile ilgilenirken, koku algısının harekete geçmesini destekler. Bir çok alerjik rinit gibi sorunlar, çiçek özlerinin yüksek titreşim kaliteleri ile size aktarılır. Bu aktarım da düzen şarttır. Çiçek molekülleri her gün düzenli aynı saatler içinde kullanılmalıdır. Çocukluk yıllarında yargılayıcı ve denetleyici aileler tarafından yetiştirilen çocuklar, ergenlik ve gençlik dönemlerinde, öfke sorunları yaşayabiliyorlar. Olumsuz enerji, özellikle omuzlarda ve boyunda kas ağrısı olarak ortaya çıkabilir. Bronş tüpleri ayrıca çiçek enerjisine bağlıdır; bu da ses, boğaz ağrısı veya öksürük kaybına neden olabilir. Dişler, diş etleri ve çene ayrıca apseler, kanamalara karşı diş etleri ve sıkışmış çeneler de dahil olmak üzere şifa anne; Kayın çiçeğidir, onun kişiliğiyle ilişkilidir. Vücutlarında Fibromyalji semptomları yaratmış çeşitli vakalarla yapılan Çiçek çalışmlarında, sinir sistemi ile Çiçek özlerinin muhteşem bileşimleri Eterik Bedenin şifa kanalında hızla çalışıyor olmasıydı. Ürtiker,Egzama,Sedef ya da fibromyaljik gibi tanımlar için seçilmiş Çiçek kombinasyonları hazırlanmaktadır.

Homeopatik çiçek özleri nasıl kullanılır?

Çiçek Terapisi ruhsal-bedensel ve zihinsel bütünlük (hollistik) ilkeleri ile çalışır. Hitap; Hasta değil Danışandır, DANIŞAN sorunları çözmek amaçlı, genelde hep son noktada size gelir. Bu sorunlar; sinirsel bir takım rahatsızlıklar, farkındalıksız yaşam, öfke, nefret, kurban rolü, boşanma ya da zihinsel sıkıntılar olabilir. Çiçekler, kronikleşmiş sorunlarla ilgilenirken bir yandan da dönemsel zor zamanların destek anneleri olurlar. (yeni iş, taşınma, ölüm vb.)Her çarenin (homeopatik çiçek kürü) kendine ait bir özelliği olduğu gibi, aynı çiçek kürü, benzer psikolojik veya fiziksel özelliklere sahip bir kişi için faydalı olabilir veya olmayabilir.

Genel Homeopatiyle, kullanım sistemi aynıdır, zaten bu terapinin kurucusu olan Edward Bach’da bir bakteriyolog yani bir doktordu. Aynı zamanda Homeopat olarak da çalışan Doktor Bach bundan neredeyse 90 yıl önce bu sistemin nasıl çalışması gerektiği konusunda günümüz Çiçek Terapilerine de öncülük etmiştir. Ruh ve zihinde sorun varsa bunun sinyalleri beden tarafından dışa aktarılır. Her hastalık kendine münhasır özelliktedir, kişinin yaşam dirençleri, blokajları onun titreşim değerleri ile eş orantılıdır. Her sorun her kişilik de farklı şekillerde ortaya çıkar. Bireysel olarak kullanım ve iletişim gerektirir.

Analiz testi Çiçek terapisi için önemli bir değerlendirmedir, test sonuçlarında ortaya çıkan net bulgular, size danışanın sorunu hakkında anlattıkları ile kesişme noktasını oluşturur. Terapistiniz size sorununuzla ilgili bir değerlendirme ve yol haritası çıkarır.

Hemen ardından sorulması gereken bazı özel durumlar hakkında bilgiler edinilir. Çocukluk dönemi, varsa hamilelik süreçi, kaza, ağır hastalık ya da ameliyat gibi önemli olayların altı çizilir. Bu aşama konsültasyondur. Analiz testi,vakanın sorunları ve üzerinde durduğu ana sorun üzerine Çiçek özlerinden hazırlanan, likit bir kullanım kombinasyonu oluşturulur. Artık sizin yapmanız tek gereken şey, bu terapi boyunca kılavuzunuz yani terapistiniz ile el ele yol almaktır. Her hafta yeni bir görüşme, yazışma günüdür. Size belirlenen kullanım dozu ile sabah, öğlen akşam ya da sadece sabah-akşam gibi önerilen miktarlarda Çiçek damlaları alınır. Ortlalama her ay bir periyodik gelişme sürecini kapsar. Sorun kronikleşmiş ise minumum 6-7 aylık bir kullanım gerektirir.

Terapi boyunca uyulması gereken sistem kuralları bulunur. Alkol tüketimi çiçek terapisi için en uyaran unsurdur, asla kullanılmamalı ancak terapistiniz öngörüsünde hafta sadece bir kadeh tüketmek söz konusu olabilir.

Danışanın kullandığı herhangi bir ilaçla asla etkileşime girmez, (bazı hormon ilaçları dışında) bol su tüketimi gerektirir, Homeopatik olma özelliği buradan gelir, su benzeri-benzerine ulaştıran, çiçeğin titreşimini ve hafızasını aktaran elementtir. Örneğin size gelecek kaygısı, endişe ve zihni bir türlü susturamama sorunu ile bir danışan geliyorsa, öncelikle ona bu terapi sistemi ile ilgili bilgilendirme yapmak, farkındalık oluşturmak gerekir. Onu her hafta takip etmeniz gerektiğinin altını çizmelisinizdir, Homeopatik kullanım takip ister hele ki ortada kronik bir sorun varsa.

Çiçeklerin selamları ile…

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım

CEVAP VER