Üniversite Öğrencisi Aşırı Kilo Nedeniyle Yaşamını Yitirdi

Erzurum’da Kadir Kaan Keten isimli üniversite öğrencisinin, ilk belirlemelere göre aşırı kilo sebebiyle yaşamını yitirdiği belirtildi.

Erzurum, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi (KKEF) Tarih Öğretmenliği Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi, Kadir Kaan Keten, kaldığı öğrenci evindeki yatağında arkadaşı tarafından ölü bulundu. 160 kiloluk Keten’in ölüm nedeninin ilk belirlemelere göre, aşırı kiloya bağlı olarak solunum yetmezliği ve kalp krizi olduğu belirtildi. Daha önceden yine Atatürk Üniversitesi’nden Gül Meral adlı bir öğrenci de aşırı zayıflık nedeniyle kaldığı yurttaki yatağında ölü bulunmuştu.

Olay, 8 Aralık günü merkez Palandöken ilçesi Müftü Solakzade Mahallesi Mimar Sinan Caddesi’ndeki öğrenci evinde meydana geldi. Bir süre önce memleketi Amasya’dan gelen Keten’in kilolarından kurtulması için ailesinin Şubat tatilinde oğullarını ameliyat ettirmeye karar verdiği öne sürüldü. Erzurum Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi sonrası Kadir Kaan Keten’in cenaze Amasya’ya götürülmek üzere amcasına teslim edildi.

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 2’nci sınıf öğrencisi Gül Meral de geçen 21 Ekim günü kaldığı Aziziye Kız Yurdu’nda oda arkadaşı E.S. tarafından yatağında ölü olarak bulunmuştu. 35 kilo aralığında olduğu belirtilen Erzincanlı Gül Meral’de aşırı zayıflığa bağlı olarak öldüğü açıklanmıştı.

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım

CEVAP VER