Göz Kapağı Ameliyatı

Avatar
hayallerinin peşinde... çok okuyan,azıcık yazan,daima gülen bir meczup...

 

Yer çekimine ve yaşlanmaya bağlı olarak yüzdeki kırışıklıkların kaçınılmaz bir süreç olduğunu belirten Prof. Dr. Selçuk İnanlı, ciltteki kırışıklığı yavaşlatmak için güneş ışınlarından korunulması gerektiğini belirtti. 10 yaşında almış olduğumuz güneş ışınlarının bile cildimizde küllatif olarak var olduklarına dikkat çekti.

Prof. Dr. Selçuk İnanlı, kişilerde ilerleyen yaş ile birlikte yüz kırışıklıklarının ilk önce alın, sonra kaş ve üst göz kapağı üzerinde toparlanma ile ortaya çıktığını daha sonra ise alt göz kapağında göz altı torbaların oluşmasıyla derin olukların meydana geldiğini belirtti.

Yüzdeki sarkmalar görme kusurlarına yol açabiliyor!

Göz çevresinde meydana gelen cilt fazlalıklarının, kirpiklerin üzerinden üst göz kapağına inmesinden dolayı uzun vadede hastada görme kusurlarına yol açabilecek derecede gözlerinin kapanmasına neden olabileceğini söyleyen Prof. Dr. Selçuk İnanlı, hastaların hem fiziki bir soruna yol açtığı hem de görsel açıdan kişiye yaşlı bir görünüm verdiği için göz kapağı estetiğine başvurduğunu ifade etti.

Yüz sarkmaları baş ağrısına da sebep olabiliyor!

Prof. Dr. Selçuk İnanlı, hastada ileri derecede alın ve kaş sarkmalarının oluşmasının üst göz kapağında yığılma olmasından dolayı hastanın sürekli olarak alnını yukarıya doğru kaldırmakta olduğunu ve bu durumun bir süre sonra hastanın alın ve kaslarını çok sık kullanmaya ihtiyaç duyduğundan dolayı, baş ağrıları şikayeti de yaratabildiğini açıkldı.

Göz kapağı estetiği bir bütün olarak değerlendirilmeli

Prof. Dr. Selçuk İnanlı, alındaki ve kaşlardaki sarkmanın, üst göz kapağının toparlanmasının, alt göz kapağını ve alt göz kapağındaki göz altı torbalarının altı faktöre bakarak aynı anda değerlendirildiğini ifade etti. Özellikle yaşı ilerlemiş hastalara yapılacak göz kapağı estetiği tedavisinde birçok faktörün bir arada değerlendirilmesi gerektiğinin önemini vurguladı. İnanlı, alnı ve kaşı sarkmış hastaların göz kapağı tedavisinde kaş ve alın germe işleminin de bir bütün halinde düşünülmesi gerektiğini ifade etti. Alt göz kapağında ise orta yüz bölgesinin göz altından ne kadar ayrıldığı ile ilgili bir değerlendirme yapılması gerektiğini böylece çok daha iyi sonuçlar algıladıklarını vurguluyor.

İnanlı, göz kapağında kırışık bölgelere uygulanan yağ enjeksiyonları ya da dolgu maddesi enjeksiyonları ileri derecede gözaltı yağ torbaları ve görüntüde problem oluşturuyorsa, bu bölgedeki sorunların giderilmesi için alt göz kapağından çok ince miktarda cildin çıkartılmasının da gerekebileceğini sözlerine ekledi.

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım

CEVAP VER