TOAD ve Novo Nordisk Türkiye’den obezite konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen bir kampanya

Obeziteyle mücadelede toplumsal farkındalığın önemine dikkat çekmek amacıyla Hadi Birlikte kampanyasını başlatan Türkiye Obezite Araştırma Derneği (TOAD), sosyal medyadan hedef kitlesiyle buluşan kampanyasında herkesi vücut kütle indeksini (VKİ) öğrenmeye davet ediyor.

Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle düzenlenen ve Ocak 2021 itibarıyla hadibirlikte.com adresinden yürütülecek kampanya kapsamında, internet sitesini ziyaret eden kullanıcılar, VKİ ölçümlerinin ardından sonuca göre en yakın obezite merkezine yönlendirilecekler.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 650 milyon, Türkiye’de ise 20 milyon obeziteli bireyin olduğunu söyleyen TOAD Başkanı Prof. Dr. Volkan Yumuk, “Ülkemizde de her 3 kişiden 2’si fazla kilo veya obeziteyle mücadele ediyor. Son araştırmalar, fazla kilolu veya obeziteli bireylerin normal kilolu hastalara göre COVID-19 sürecinde daha fazla risk altında bulunduğunu gösteriyor. Ayrıca COVID-19 nedeniyle evde uzun süre geçirilmesi de obezite artışına neden oluyor. Bu kampanyayla yeni yılda vücut kütle indeksini bilmeyen kalmasın istiyoruz. HADİ BİRLİKTE vücut kütle indeksimizi ölçelim. Fazla kilolu veya obeziteli değerleri görürseniz harekete geçin. Tedavi ve destekle obezitede birlikte yol alalım” diyerek herkesi bu kampanyaya katılmaya davet ederken, kampanyaya koşulsuz destek veren Novo Nordisk Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem konuyla ilgili şu yorumda bulundu:

“Yeni yıl, yeni kararlar yılıdır. Hepimizin yeni yıl dileklerinin başında sağlık var. Pandemi sürecinde uzun süreli evde kalmanın getirdiği risklerden biri de fazla kilolar ve obezite. Obeziteyi ve getirdiği riskleri önlemek, sağlıklı bir yaşama adım atmak için vücut kütle indeksimizi bilelim. Herkesi bu kampanyaya destek olmaya ve VKİ’sini öğrenmeye davet ediyorum.”

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım

CEVAP VER