Sol Eli Olmayan Nuriye İlk Konserini Vermeye Hazırlanıyor

Sol eli olmayan ve öğretmenin kendisi için yaptığı özel aparatla gitar çalmaya başlayan Nuriye Gürel, imkansızı başardı. 11 yaşındaki yetenek, ilk konserini vermeye hazırlanıyor.

Denizli’de yaşayan ve fabrikada iş makinesi operatörlüğü yapan Erdem Gürel (35) ile Müşerref Gürel (35) çiftinin 2 çocuğundan Nuriye Gürel, doğuştan sol eli olmadan dünyaya geldi. Gürel çifti, kızlarına hiçbir engeli yokmuş gibi davranıp, mümkün olduğunca kendisini desteklemeye çalıştı. Sıdıka Çalışkan Ortaokulu 3’üncü sınıf öğrencisi olan ve boş zamanlarında yüzme kursuna giden Nuriye Gürel, isteği üzerine ailesi tarafından yaklaşık 10 gün önce mahallede bulunan özel müzik okulundaki gitar kursuna kaydını yaptırdı.

Açılışa hazırlanıyor

Müzik öğretmeni Anıl Zengin, satın aldığı medikal bilekliğe, ucunda mızrap bulunan çanta parçası ekleyerek, aparat yaptı. Bu aparatı Gürel’e takan Zengin, küçük kızın rahatlıkla gitar çalabilmesini sağladı. Anıl Zengin ise Nuriye’nin hayatına küçük dokunuş yaptığını belirterek, “Hayalleri için adım atmasını sağladık. Müzik evimizin konseri var Nuriye açılışı gitar çalarak yapacak” dedi.

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım

CEVAP VER