Pandemi sürecinde doktorunuza online danışın

Pandemi sürecinde hastane imkanlarının Covid-19 dışındaki sağlık hizmetlerine yeterli gelmemesi ve hastaların da tedbir amaçlı olarak bu sağlık tesislerinden uzak durma eğiliminde olması sonucu önemini arttıran teletıp hizmetine olan ilgi arttı.

Hastalar ve doktorları web üzerinden ya da mobil uygulamadan bir araya getirerek temel sağlık hizmetlerinin alınabilmesini sağlayan teletıp hizmeti sayesinde sağlık hizmeti almak isteyenler de bulaş riskini minimuma indirip; zamandan da tasarruf sağladı.

Sağlık Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gibi kurumlar nezdinde akreditasyonlarını tamamlamış olarak hizmet vermekte olan teletıp fırmaları, özellikle pandemi sürecinde hastalara, bilgisayar, tablet ya da cep telefonları üzerinden doktorlarla online görüntülü görüşme yapabilme, tetkiklerini doktorlara yorumlatabilme imkanı sunarken danışanların doktorlara ücretsiz ve ücretli olarak soru sorabilme hizmetini de sunuyorlar.

Ülkemizde 2016’dan bugüne teletıp hizmeti vermekte olan BulutKlinik’in Kurucu Ortağı Ali Hulusi Ölmez bu konu ile ilgili, “Pandemi sürecinde birçok alışkanlığımızı kökten değiştirirken sağlık hizmetleri süreçlerinde de değişiklikler olması kaçınılmazdı. Bu noktada daha önce ülkemizde yaygın olmayan online danışma hizmetinin altyapısını hastalarımıza ve doktorlarımıza sunduk. 2020 yılı başında hizmet alan klinik sayısı 2000’iken bu sayı 2021 yılının ilk çeyreği bitmeden 4.413’ye yükseldi. 2020 yılı başında Bulutklinik’e kayıtlı hasta sayısı 345 bin iken bu sayı 2021 yılının ilk çeyreği bitmeden 941 bine ulaştı. Yeniden şekillenen tüketici davranışları ile birlikte online sağlık hizmetlerine talebin gelecek yıllarda da artacağını ön görüyoruz ve gelecek yatırımlarımızı bu beklenti ışığında planlıyoruz. Bulutklinik teletıp alanında hizmet vermesinin yanısıra hastane, klinik ve özel muayenehanelerin işletme yönetimi konusunda da, hasta takibi, randevu yönetimi, finansal bilgi yönetimi, hasta ölçüm takibi, medikal takip, bilgilendirme, esnek raporlama, doküman yönetimi, e-reçete, e-fatura, kredi kartı entegrasyonu, online tahsilat ve sağlık-net entegrasyonu hizmetlerini de sunarak, sağlık tesislerinin işletme yönetimini de kolaylaştırıyor.” Dedi.

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım

CEVAP VER