Boğaz enfeksiyonu sanılırken hayatını kaybetti!

 

Yükselen ateşi sebebiyle hastaneye götürülen 2 yaşındaki Kenley Ratliff’e boğaz enfeksiyonu teşhisi konuldu. Fakat durum çok başkaydı.

Bir anda 38 dereceye çıkan ateşi nedeniyle hastaneye götürülen 2 yaşındaki kıza boğaz enfeksiyonu teşhisi konuldu. Düşmeyen ateşi sebebiyle birçok hastaneye götürülen küçük kıza her doktor farklı bir antibiyotik kullanmasını söyledi. kızın kullandığı farklı antibiyotikler, ellerinde ve kollarında ortaya çıkan kırmızı beneklerin daha da ilerlemesine ve koyulaşmasına neden oldu.

Detaylı incelemeye alınan 2 yaşındaki Kenley Ratliff’i kene ısırdığı ortaya çıktı. Bu yüzden antibiyotik vermeyi durdurmak zorunda kalan doktorlar küçük kızı kurtaramadı ve beyin ölümü gerçekleşti. Kızın ailesi başka çocukları korumak için bu yıkıcı olayın herkes tarafından duyulmasını istiyor.

Kene ısırığı nasıl anlaşılır?

Kene ısırığının vücuda getirdiği bakteriler humma hastalığına neden olur. En belirgin belirtileri; ateş, baş ve karın ağrısı, kusma, vücutta kırmızı beneklerdir. Erken müdahale edilmezse sonuç ölümcül olabilir.

Kaynak:Milliyet Pembe Nar

 

Beğen
Beğen Aşık Oldum Haha Vay Canına Üzgünüm Kızgınım

CEVAP VER